Mart 07, 2010

Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş (Havaş) Personel Alımı


Ülkemizde ilk Yer Hizmetleri Şirketi olan Havaş uygun çalışma şartlarında istihdam sağlıyor.

İşte detaylar…

İŞE ALIM SÜRECİ

Toplu eleman alımı:

Faaliyetlerimizin yoğunlaştığı yaz döneminde iş gücü ihtiyacımızı karşılamak amacıyla belirli süreli sözleşme ile çalışmak üzere (sezonluk) eleman alımı yapılmaktadır. İstasyonlarımızda yapılan toplu işe alım süreci her yılın Şubat ayında başlamaktadır. Şirketimize şahsen gelip form doldurarak ya da web sitemizde bulunan başvuru alanından bilgilerinizi girerek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Sözkonusu başvurular değerlendirilir ve ihtiyaç duyulan pozisyonlara uygun kişiler toplu işe alım sürecindeki sınava davet edilir. Şirketimizin dönemsel olarak en yoğun eleman alımında bulunduğu pozisyonlar ve kısa görev tanımları şöyledir:

· Harekat Memuru:
Görevli olduğu uçağın iniş öncesinden kalkışına kadar olan süreçte uçuş mürettebatı, havayolu temsilcisi ve operasyon ile ilgili birimler arasındaki koordinasyonu sağlamak, IATA kurallarına göre uçağın ağırlık ve denge hesaplamasını yapmak. Slot ve permileri takip etmek, uçuş programlarını revize etmek, frekans bilgilerini ve mesajları ilgili birimlere iletmek ve günlük koordinasyonu yapmak.· Yolcu Hizmet Memuru: Yolcunun alana girişinden uçağa binişine kadar, Ulusal ve Uluslararası Kurallar ile Havaş standartları doğrultusunda bagaj, bilet ve pasaport işlemlerini eksiksiz ve doğru yapmak. Uçağın varışında yolcuları karşılayarak pasaport kontrolüne yönlendirmek ve yolcunun bagajı ile ilgili her türlü problemine yardımcı olmak.· İşçi: Uçağın yükleme-boşaltma hizmetinin verilmesi ve uçak içi temizliğin yapılması.Başvuruda bulunacak adaylarda aranan nitelikler:

İşçi:

* havaalanına yakın şirket servisi ile ulaşılabilen güzergahlarda ikamet ediyor ,
* en az ilkokul mezunu,
* 18-35 yaş arası,

* Vardiyalı çalışabilir

olma şartları aranmaktadır. Başvurular istasyonlarımıza şahsen, Havaş görevlileri tarafından kendilerine verilecek başvuru formunu doldurmak suretiyle yapılmalıdır. Başvurular esnasında adayların yanlarında resim ve nüfüs cüzdanlarını getirmeleri gerekmektedir. Çalışma saatleri şirketimizde uygulanmakta olan vardiyalı düzene göre ayarlanmaktadır.

Harekat Memuru /Yolcu Hizmetleri Memuru :

* Havaalanına yakın şirket servisi ile ulaşılabilen güzergahlarda ikamet ediyor
* En az lise mezunu
* İyi derecede yabancı dil konuşabililir (tercihen ingilizce)
* 18-35 yaş arası
* Vardiyalı çalışabilir

olma şartları aranmaktadır. İşe alım sınavında adaylara Yabancı Dil ve öğrenme/analitik düşünme/problem çözme becerisinin ölçüldüğü testler uygulanmaktadır.Bu testlerde başarılı olan adaylar, HAVAŞ profiline uygunluğun sorgulandığı Yetkinlik Bazlı Türkçe Mülakat ve yabancı dilde konuşma seviyesinin ölçüldüğü mülakata katılır. Değerlendirme sonucu olumlu olan adaylar işe alım sürecini takiben teorik ve işbaşı eğitime davet edilirler. . Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olan adaylar işe başlatılır.

Münferit Eleman Alımı:

Genel Müdürlük ve İstasyonlarda Planlama dönemi ve Toplu İşe Alım dönemleri dışında kalan zamanlarda, iş süreci içerisinde ortaya çıkan münferit personel ihtiyaçları için web sitemize ya da şirketimize bizzat yapılan başvurular değerlendirilmektedir.

Genel Müdürlük Kadroları için şirketimize yapılan başvurular her ünvanın gerektirdiği nitelikler doğrultusunda ön elemeye tabi tutulur. Nitelikleri uygun bulunan adaylar değerlendirme sürecine dahil edilerek pozisyonun gerektirdiği yetkinlikleri açısından değerlendirilir .

Görevin gerektirdiği nitelik ve yetkinliklere sahip, Havaş Kurum Kültürü ile uyumlu aday(lar) göreve başlatılır. Yeni başlayan personelin ,iş ve şirket kültürüne uyum sağlamaları için işteki ilk günlerinde şirkete ait kural ve yönetmeliklerin, kendi haklarının ve iş çevresinin tanıtımını kapsayan bilgilerin etkin bir işe alıştırma planı içinde verilmesi "oryantasyon programı" ile sağlanmaktadır.

İŞ BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder